Veliko je poklicev, ki so na prvi pogled izjemno zanimivi, obenem pa tudi mikavni. Ko pa enkrat bolj podrobno vidimo, kaj vse morajo ljudje, ki ta poklic opravljajo, delati, pa nas volja do takega poklica kar mine. Med takimi poklici je tudi poklic detektiva. Ko gledamo kak film, se nam zazdi, da je tak poklic skorajda sanjski. V resnici pa je namreč prav vse drugače. Detektivska dejavnost namreč obsega marsikaj, kar ljudje ravno ne počnemo z največjim veseljem.
Kaj vse mora početi detektiv?
Delo detektiva po večini ni tako, kot si ga samo približno zamišljamo. Napačno podobo smo si ponavadi dobili kar na podlagi filmov, kjer pa ne prikazujejo vseh dejavnosti, ki jih mora pri svojem delu opravljati detektiv. Detektivska dejavnost tako lahko zajema tudi take storitve, ki nam vzamejo cel kup časa, hkrati pa ni vidnega nobenega napredka ali pa morda učinka.
Detektiv mora namreč večinoma kar sam urejati vso potrebno dokumentacijo, ki nastane ob tem, ko sklene neko delo s svojo stranko. Na sporedu je torej cel kup dokumentacije, ki pa je vsekakor obvezna za sklepanje takega posla. Šele nato se detektiv lahko loti raziskovanja, s katerim je povezana njegova naloga. Tudi raziskovanje v pisarni oziroma notranjih prostorih ter na terenu mu pogosto vzame več časa, kot pa si ga na začetku zamisli. Žal je tako, če želi, da bo svoje delo lahko v miru ter do konca izpeljal.
Glavne dejavnosti, ki jih opravljajo posamezni detektivi, pa so navedene tudi na vseh spletnih straneh podjetij, ki se ukvarjajo s tovrstnimi storitvami.